Stranieri

VIDEO Ce gol pentru Gabi Tamaș contra lui Maccabi Haifa! Lovitură liberă de la 35 de metri, dar portarul a contribuit și el la reușită

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 06 martie 2018

Cu Gabi Tamaș pe teren, Hapoel Haifa a demolat-o pe Maccabi Haifa, în deplasare, scor 3-0. Iar fostul fundaș al FCSB-ului a reușit să înscrie un gol incredibil

VEZI AICI VIDEO!

Scorul a fost deschis în minutul 44, când Mabouka a înscris în propria poartă. Gabi Tamaș a făcut 2-0 în minutul 56, când a trimis o torpilă de la peste 30 de metri.

Portarul gazdelor a fost pe direcție, însă a scăpat mingea în plasă. Turgeman a stabilit scorul final în minutul 64, iar cele 3 puncte o aduc pe Hapoel Haifa la 5 puncte de liderul Beer Sheva.

Are 49 de puncte, e pe 4. Pe 3 este Maccabi Tel Aviv (52 de puncte), iar pe 2 Beitar Ierusalim (53 de puncte). Tamaș are două goluri pentru Hapoel Haifa, unul în campionat, celălalt în Cupă, ambele contra lui Maccabi Haifa.