Cupa Romaniei

Dinamo nu convinge nici cu noul antrenor! Sfat important pentru Bratu după prima repriză cu Craiova

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 06 martie 2018

Gabi Balint a analizat prima repriză a sfertului de finală din Cupa României dintre U Craiova și Dinamo, scor 0-0, și îi dă un sfat lui Florin Bratu.

"Dinamo n-a reușit să materializeze omul în plus de la jumătatea terenului. Pesici e izolat în față. E destul de lent, greoi. A încercat să țină un pic de minge, dar nu e ajutat de cei din spate.

Eu l-aș trage pe Nistor în dreapta și pe Torje l-aș pune al doilea atacant, aș juca un 4-4-2. Altfel nu faci nimic", a declarat Gabi Balint la TV Digi Sport.

"Craiova mi s-a părut clar mai bună în prima repriză. Dar se vede într-o oarecare măsură că Băluță e ieșit din formă" Ion Crăciunescu, fost arbitru