Cupa Romaniei

Unul dintre liderii lui Dinamo anunță plecarea unui alt jucător de bază: "Ne mai ajută puțin și pleacă"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 06 martie 2018

Dan Nistor a recunoscut faptul că atacul lui Dinamo n-a funcționat azi, la meciul pierdut cu Craivoa în sferturile de finală ale Cupei României. Mijlocașul și-ar fi dorit să-l aibă pe Nemec în atac, în dauna lui Ivan Pesici, depășit în cam toate momentele.

"Nemec e un jucător foarte important pentru noi. Din păcate, din câte am înţeles, va lipsi 4-5 săptămâni. Aşadar o să ne mai ajute foarte puţin, pentru că e la final de contract şi va pleca.

Am avut ocazii, am făcut pressing din minutul 1. Din păcate, nu am băgat mingea în poartă. Ei au făcut-o şi aşa s-a scris istoria meciului. Poate am intrat puţin timoraţi şi nu înţeleg de ce.

Încă o seară neagră pentru noi şi suporterii noştri. Trebuie să ridicăm capul şi să mergem mai departe", a spus Nistor, la finalul partidei, la TV Digi Sport.