Tenis

SIMONA HALEP. Numărul 1 WTA joacă astăzi în "sferturile" de la Indian Wells! Tabloul complet

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Wednesday, 14 March 2018

Simona Halep (26 de ani, 1 WTA) joacă astăzi, în jurul orei 22:00, împotriva Petrei Martic (27 de ani, 51 WTA), în sferturile de finală ale turneului de la Indian Wells.

• Simona Halep - Petra Martic este al 2-lea meci al zilei de pe arena centrală și va începe după terminarea înfruntării dintre Taylor Fritz - Borna Coric.

Simona Halep a trecut ieri de Qiang Wang, scor 7-5, 6-1, după cel mai ușor meci avut la ediția din 2018 a Indian Wells. Odată cu eliminarea principalei rivale, Caroline Wozniacki (vezi detalii AICI), Halep are certitudinea poziției de lider WTA cel puțin până la finalul lunii martie.

În eventualitatea unei victorii împotriva croatei Martic, Halep va da în semifinale peste câștigătoarea meciului dintre Naomi Osaka și Karolina Pliskova.

Partida dintre Simona Halep și Petra Martic poate fi urmărită liveTEXT pe GSP.ro și în direct pe TV Digi Sport 2, astăzi, în jurul orei 22:00.