FOTO Faza care schimbă tot! Trebuia CFR să primească un alt penalty?

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 19 martie 2018

În minutul 58 al derby-ului CFR Cluj - FCSB, încheiat 1-1, clujenii au solicitat o nouă lovitură de la 11 metri, refuzată de această dată de Ovidiu Hațegan.

Deac l-a lansat elegant pe Peteleu, iar Mihai Pintilii a avut o intervenție neglijentă asupra fundașului clujenilor, care ulterior avea să fie eliminat. Ovidiu Hațegan a lăsat jocul să continue, în ciuda protestelor vehemente venite de pe banca "feroviarilor".

*FOTO: Captură TV Telekom Sport

Expertul Ion Crăciunescu a analizat faza la finalul meciului și a ajuns la concluzia că CFR ar fi trebuit să primească din nou penalty! Un eventual gol ar fi schimbat finalul partidei.

Ovidiu Hațegan a fost aspru criticat la finalul meciului, nume precum Gigi Becali, MM Stoica sau Adrian Porumboiu aducându-i acuze vehemente. Patronul FCSB i-a reproșat centralului din Arad penalty-ul acordat clujenilor în prima repriză, dar și faptul că l-a eliminat mult prea ușor pe Pintilii.

Becali și-a continuat tirada acuzelor, acuzându-l pe Hațegan că e omul celor de la CFR Cluj (detalii pe larg, aici)