CFR CLUJ - FCSB 1-1 // Denis Alibec, din nou cel mai slab de pe teren » Ce jucători au impresionat și cine a câștigat duelul Petrescu - Dică

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 19 martie 2018

CFR și FCSB au terminat la egalitate, 1-1, într-un meci echilibrat. Elevii lui Dan Petrescu au deschis scorul în timp ce steliștii au egalat în minutele de prelungiri.

Titularizat în atacul FCSB, Denis Alibec a fost unui dintre cei mai slabi jucători de pe teren. Stelistul a avut o prestație dezamăgitoare, primind nota 4 din partea Gazetei Sporturilor. Nota 4 a primit-o și fundașul CFR-ului, Andrei Mureșan.

Cei mai buni jucători de la FCSB au fost Junior Morais, Bogdan Planici și Harlem Gnohere. Fiecare a fost notat cu 7 de Gazeta Sporturilor. De la CFR au impresionat Emmanuel Culio și Ovidiu Hoban, care au primit 7.

Dan Petrescu, antrenorul CFR-ului, a fost notat cu 5, în timp ce tehnicianul FCSB, Nicolae Dică, a luat 6.