Liga 4

+18 Foto

Articol de Vlad Nedelea  —  miercuri, 28 martie 2018

Liga a 4-a a oferit o surpriză de proporții! CSA Steaua a remizat astăzi pe terenul lui CS FC Dinamo, scor 2-2, după ce militarii au condus cu 2-0.

Roș-albaștrii au deschis scorul în minutul 24 după o lovitură de cap a lui Bâtfoi și tot formația lui Ion Ion și Marius Lăcătus a fost cea care a condus jocul, iar în minutul 43 Răsdan a trimis puternic sub bară, 2-0.

Dinamoviștii au revenit imediat și au micșorat diferența cu un minut înainte de pauză. "Câinii" au dat lovitura și au obținut un egal cât o victorie în minutul 61, când Andrei Vlad a trimis cu capul.

Academia Rapid rămâne lider în Liga a 4-a, cu 44 de puncte, în timp ce CSA Steaua e pe locul 2 și a ajuns la 42 de puncte, dar are un joc mai puțin. Dinamo e pe locul 5, cu 32 de puncte.

FINAL: DINAMO - STEAUA 2-2
Au marcat: Ivan 44, A. Vlad 61 / Bâtfoi 24, Răsdan 43

FINAL!
Min. 86:
Încă o bară pentru Steaua. O centrare de pe partea dreaptă cade în fața porții și e respinsă cu vârful degetelor de portarul dinamoviștilor în bară. Steaua atacă cu toate liniile.
Min. 83:
Bara pentru Steaua! Răsdan reia în transversală de la 13 metri.
Min. 75:
Camara trimite peste poartă din 16 metri, deși se afla singur în careu.
Min 61. GOOOOL Dinamo!
O centrare din corner e reluată slab cu capul de Andrei Vlad. Dar Iancu scapă mingea în poartă!
Min. 46: A început repriza secundă!
Min. 44: GOOOL Dinamo!
Ivan trimite un trasor de la 30 de metri direct în vinclu.
Min. 43:
GOOOL Steaua! Răsdan e servit la 9 metri, în centrul careului, trage puternic sub bară și înscrie.
Min. 28:
Dinamo lovește din nou bara! Ivan șutează din mijlocul careului, iar balonul lovește transversala.
Min. 24: GOOOL STEAUA!
Bâtfoi reia cu capul din careu o minge venită din corner.
Min 18:
Mare ocazie a dinamoviștilor. Șut puternic din 15 metri al lui Robert Ivan. Iancu are o parada senzațională și respinge în corner.

Echipa de start a Stelei: Iancu - Zamfirescu, Pădureț, Sitaru, Grigore - Constantinescu, Vîlcea - Predescu, Răsdan, Bâtfoi - Camara
Rezerve: Chiș, Ed. Radu, Jitaru, Olaru, Turbatu, Zeciu, Mirea