FOTO + VIDEO Revenire spectaculoasă a Barcelonei la Sevilla » Messi intră după pauză și punctează eroic în final!

+5 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 31 martie 2018

FC Sevilla a condus-o 88 de minute pe Barcelona, dar catalanii au revenit superb în final și au rămas neînvinși în actualul campionat, 2-2.

Fără Messi, introdus pe teren abia în minutul 58, Sevilla a deschis scorul în minutul 36, prin Franco Vazquez, care a înscris din câțiva metri după pasa excelentă a lui Correa.

Muriel a majorat avantajul andaluzilor în minutul 50, marcând cu un șut plasat din interiorul careului, profitând de respingerea greșită a lui Ter Stegen.

Luis Suarez a reaprins speranțele Barcelonei în minutul 88, reușind să înscrie printr-o execuție acrobatică.

La doar un minut distanță, Leo Messi a înscris un nou gol superb. Argentinianul a șutat imparabil de la 20 de metri, iar catalanii rămân fără înfrângere în acest sezon.

Barcelona e lider autoritat în La Liga, cu 76 de puncte. Catalanii au 12 puncte peste Atletico Madrid și 13 peste Real.

Mai devreme, Real Madrid s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Las Palmas (detalii despre meci, aici)

FC Sevilla - Barcelona 2-2Au marcat: Vazquez '37, Muriel '50 / Suarez '88, Messi '89TEXT / VIDEO

Echipele de start:

FC Sevilla: Rico - Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero - N'Zonzi, Banega - Navas, Vazquez, Correa - Muriel
Rezerve: Soria, Arana, Ben Yedder, Carrico, Nolito, Layun, Pizarro
Antrenor: Vincezo Montella

Barcelona: ter Stegen - S. Roberto, Pique, Umtiti, Alba - Paulinho, Rakitici, Iniesta - Dembele, Suarez, Coutinho
Rezerve: Cilessen, A. Gomes, L. Messi, Paco, Semedo, Suarez, Vermaelen
Rezerve: Ernesto Valverde