Stranieri

VIDEO Zi plină pentru românii din Rusia! Bicfalvi a înscris împotriva echipei lui Gabi Enache » Nedelcearu, autogol cu Zenit Sankt Petersburg

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 aprilie 2018

Trei români au fost implicați azi în meciuri din etapa a 24-a din Rusia.

Eric Bicfalvi, fotbalistul celor de la Ural, a marcat în remiza reușită de echipa sa pe teren propriu cu Rubin Kazan, echipa lui Gabi Enache, scor 1-1.

Bicfalvi a fost titular, a marcat golul de 1-1 în minutul 73 și a fost eliminat în minutul 88, după ce văzut al doilea galben. De partea cealaltă, Gabi Enache a fost integralist la oaspeți.

VIDEO cu golul lui Bifcalvi

Ionuț Nedelcearu, fundașul lui Ufa, a înscris în proprie poartă în meciul disputat de echipa sa pe teren propriu cu Zenit Sankt Petersburg, 1-2.

Nedelcearu l-a avut adversar pe Miha Mevlja, fostul său coleg din apărarea lui Dinamo, slovenul fiind integralist la Zenit.