FCSB a revenit pe primul loc, dar Dică e neliniștit: "M-a deranjat mult acest lucru"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 01 aprilie 2018

Nicolae Dică, antrenorul celor de la FCSB, e nemulțumit că echipa sa nu a reușit să marcheze golul doi după ce Poli Iași a rămas în inferioritate și speră la o îmbunătățire a jocului elevilor săi.

"Nu mă așteptam să avem o partidă atât de grea, dar nu am reușit să marcăm și ne-am făcut jocul greu. Știam că cei de la Iași sunt foarte buni pe contraatac. Din păcate, au fost momente din joc în care nu am putut să-i oprim. Am avut 3-4 ocazii mari de a marca, dar din păcate nu am fructificat. Probabil nu se supăra nimeni dacă era 3-0 în minutul 30.

Cel mai important e că am câștigat acest meci. M-a deranjat mult că nu am reușit să marcăm cel de-al doilea gol după ce au rămas cu un om în minus. Trebuie să jucăm mult mai bine dacă vrem să cucerim campionatul

E o presiune mare, ne dorim să câștigăm campionatul. Cei de la Iași au jucat relaxat și asta se vede, plus că au avut o primă mare", a mărturisit Dică, la TV Telekom Sport.

"Am încredere în Denis, a încercat să ajute echipa. A avut o atitudine bună, dar nu a reușit să marcheze. Să sperăm că ne va ajuta meciurile viitoare să ne îndeplinim obiectivul" Nicolae Dică, antrenor FCSB

"Am avut un schimb de replici cu Flavius Stoican, m-a deranjat ce a făcut, dar o pun pe seama nervilor. Nu comentez arbitrajul, n-am făcut asta niciodată. Nu cred că s-a luat vreo decizie care să strice jocul

Dacă până în minutul 30 era 3-0, nu se supăra nimeni. Cu Craiova trebuie să facem un joc mult mai bun. Oltenii sunt buni pe atac, trebuie să fim mult mai concetrați și să arătăm mult mai bine decât am făcut-o în această seară" " Nicolae Dică, antrenor FCSB