Liga 4

Nervi și evenimente incredibile la meciul Stelei din Liga a 4-a! Jucătorii au ieșit de pe teren după al doilea gol

Articol de Alin Grigore  —  marţi, 03 aprilie 2018

Steaua a întâlnit-o azi în deplasare pe Progresul 2005, iar meciul s-a terminat mai devreme din cauza unor probleme acuzate de formația gazdă. La 2-0 pentru Steaua, în minutul 60, jucătorii Progresului au ieșit de pe teren!

La pauză scorul a fost egal, 0-0, însă a doua parte a jocului a început cu mulți nervi. În 15 minute Steaua a punctat de două ori, iar a doua reușită a fost contestată de gazde.

Fotbaliștii Progresului acuză că a doua reușită a Stelei a venit dintr-un aut pe care arbitrul l-a acordat în direcția greșită.

Imediat după gol, aceștia au părăsit terenul și au refuzat să mai revină, așa că arbitrul a fluierat finalul meciului. Cel mai probabil, Steaua va câștiga acest meci la "masa verde".

Steaua a câștigat meciul tur cu Progresul 2005, scor 15-0.

Ar fi cea mai tare răsturnare de situație a anului! Marile rivale din București vor să fuzioneze: "Mi s-ar părea normal"