VIDEO + FOTO Fotbalistul de la Botoșani care i-a chinuit pe dinamoviști tot meciul » Protagonist în ambele reprize

+4 Foto
Captura Telekom Sport

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 aprilie 2018

Partida dintre FC Botoșani și Dinamo a început echilibrat. Ocaziile au fost rarisime, însă chiar și așa gazdele puteau deschide scorul spre finalul primei părți.

VEZI VIDEO!

Achim a surprins când a executat o lovitură liberă de la 25 de metri peste zidul lui Dinamo, deși putea șuta direct, a ales să centreze.

Mingea a ajuns la mijlocașul dreapta Mihai Roman, care a fost prins cu spatele la poartă și a reluat acrobatic, cu o foarfecă.

Execuția a fost foarte bună, însă Penedo a avut o intervenție incredibilă și a respins în corner de lângă bară.

Portarul a păstrat tabela la 0-0, scorul pauzei.

De altfel, Mihai Roman (33 de ani) a fost cel mai bun om al gazdelor cu Dinamo. A scos și un "roșu" la Salomao în a doua repriză, iar raidurile ex-rapidistului au destabilizat apărarea oaspete.

Până la urmă Dinamo s-a impus, scor 1-0. Moldoveanu a marcat unicul gol, în minutul 82.