FOTO + VIDEO Chivulete jr. i-a lăsat pe "câini" în 10 oameni la startul reprizei secunde! Pentru ce s-a arătat "roșu" direct la Botoșani

+3 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 aprilie 2018

Dinamo a făcut o primă repriză extrem de slabă la Botoșani. La reluare, trupa lui Bratu a reușit să dea lovitura pe final și să învingă cu 1-0, chiar dacă în minutul 51 rămăsese în 10 oameni.

În minutul 51, la 0-0, "câinii" au rămas în 10 după o intrare dură a lui Diogo Salomao asupra lui Mihai Roman. Portughezul l-a călcat cu talpa pe gleznă pe Roman, iar arbitrul Andrei Chivulete nu a stat pe gânduri și i-a acordat roșu direct dinamovistului, în ciuda protestelor vehemente ale lui Salomao.

Este a doua eliminare a lui Salomao din acest sezon. Portughezul mai fusese eliminat în meciul din luna decembrie a anului trecut, 0-0 cu ACS Poli Timișoara.