Liga Campionilor

FOTO Final încins de repriză în Juventus - Real Madrid! Au cerut două penalty-uri în câteva minute

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 aprilie 2018

Minutul 45 a oferit prima fază controversată a partidei tur dintre Juventus și Real Madrid. La scorul de 1-0 în favoarea spaniolilor, fotbaliștii gazdelor au cerut penalty.

Casemiro a fost lovit în mână de o minge deviată în careu de Chiellini, însă turcul Cuneyt Cakır a făcut semn ca jocul să continue. Reluările au arătat însă că mingea atinge brațul ușor depărtat de corp al brazilianului.

Peste doar câteva momente Dybala a căzut în careu, cerând și el lovitură de la 11 metri. Din nou centralul a făcut semn că nu a fost nimic. Decizie corectă! Dybala a simult și a fost avertizat cu cartonaș galben.