Liga Campionilor

Pep Guardiola crede în "remontada" cu Liverpool, dar are o nemulţumire: "Asta schimbă toate calculele"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 05 April 2018

Manchester City a pierdut categoric contra lui Liverpool, scor 0-3 în turul "sferturilor" Ligii Campionilor, dar Pep Guardiola e optimist în ceea ce privește șansele de calificare în semifinale.

"Cred mult în echipa mea. Băieții mi-au demonstrat o mulțime de lucruri bune în timpul meciului. Mai avem 90 de minute la dispoziție și vom face tot posibilul pentru a ne califica. Din păcate nu am reușit să marcăm și asta schimbă toate calculele.

Trebuie să acceptăm faptul că Liverpool a fost mai precisă astăzi. Vreau să văd cum vor reacționa jucătorii mei la partida retur. Acum suntem cu gândul doar la partida cu United, din campionat. Avem 3 zile la dispoziție ca să ne revenim", a declarat Guardiola imediat după eșec.

Vezi aici golurile din Liverpool - Manchester City, 3-0!