Liga Campionilor

Un oficial român a fost trimis de UEFA la derby-ul din Liga Campionilor dintre Real și Juve

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 06 April 2018

Fostul arbitru Alexandru Deaconu a fost delegat de UEFA la meciul retur din "sferturile" Ligii Campionilor dintre Real Madrid și Juventus. Partida se va disputa miercuri, 11 aprilie, de la ora 21:45.

Deaconu, care e și vicepreședintele Comisiei Centrale a Arbitrilor din România, va fi observator de arbitri la cel mai important meci din sferturile de finală ale celei mai importante competiții intercluburi.

Deținătoarea Ligii Campionilor a învins în prima manșă pe Juventus, în Italia, cu un categoric 3-0, Cristiano Ronaldo reușind unul dintre cele mai frumoase goluri ale acestei ediții a Ligii Campionilor cu o foarfecă de efect.