Stranieri

Șumudică și-a făcut praf jucătorii după eșecul drastic: "E jenant, dar nu vreau să dau nume"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 07 aprilie 2018

Marius Șumudică, tehnicianul lui Kayserispor, și-a criticat aspru jucătroii după o nouă înfrângere umilitoare suferită de echipa sa, 0-4 pe terenul lui Trabzonspor.

"E jenant să luăm nouă goluri în mai puţin de o săptămână. Dar cred că am făcut o primă repriză bună, până la primul gol primit nu ne-am mişcat rău. Apoi, am căzut, a trebuit să schimb şi sistemul.

Am luat trei goluri în mai puţin de 15 minute, parcă eram la antrenament. Ce puteam să fac? Eu am pregătit bine meciul, aţi văzut ce am jucat în prima repriză, nu? Am fost oare un profesor aşa rău la pauză? Nu ştiu ce s-a întâmplat, nu vreau să dau nume.

Nu vorbesc niciodată de rău de jucători, cu ei am urcat atât de sus în clasament. Dar trecem printr-o perioadă mai grea, iar ei ar trebui să vorbească pe teren. Nu eu, la conferinţe", a declarat Șumudică la conferința de presă de după meci.

Kayserispor e pe 7 în Turcia, cu 41 de puncte, și trece printr-o formă dezastruoasă: are patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri din campionat.