Liga Campionilor

REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 // Reacție nervoasă a unui fost mare portar după scandalul din Champions League: "Mafia fotbalului o lasă afară pe Juventus"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 12 April 2018

Real Madrid s-a calificat în semifinalele UEFA Champions League, deși a pierdut cu Juventus, 1-3. Cristiano Ronaldo a marcat golul calificării în ultimele minute, din penalty. În tur, madrilenii au câștigat cu 3-0.

Jose Luis Chilavert, fost portar paraguayan, a avut o reacție dură la adresa arbitrajului și a deciziei englezului Michael Oliver de a acorda penalty la duelul dintre Medhi Benatia și Lucas Vazquez, în minutul 90+2.

"Mafia fotbalului o lasă afară pe Juventus", a scris Chilavert pe contul de Twitter.

• Real Madrid, Bayern, AS Roma şi Liverpool sunt echipele calificate în semifinale.

Vezi aici VIDEO cu golurile partidei

Citește și: REAL MADRID - JUVENTUS 1-3 / Antrenorul lui Juventus după eliminarea din Champions League: "Dacă era la Real în careu nu cred că se dădea penalty" » Dezvăluie ce a vorbit cu Sergio Ramos pe tunel