VIDEO + FOTO » Spectacol în primul meci al zilei! Sepsi - Gaz Metan a fost decis în minutul 90+1

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 14 April 2018

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat meciul cu Gaz Metan Mediaș, 2-1, din etapa a 5-a din play-out.

Sepsi - Gaz Metan 2-1
Au marcat: Hadnagy 69', Simonovski90+1/Rondon 30' - VIDEO

Gaz Metan a deschis scorul în minutul 30, care a marcat cu o lovitură de cap de la 10 metri. Sepsi a întors scorul după pauză.

Elevii lui Eugen Neagoe au egalat în minutul 69, prin vetaranul Hadnagy, care a marcat cu un șut de la 12 metri. Golul victoriei a venit în minutul 90+1. După o fază fixă, Simonovski a trimis mingea în poartă din 5 metri.

Prin această victorie, Sepsi acumulează 19 puncte și urcă pe locul 3 în play-out. Gaz Metan rămâne pe locul 7, cu 15 puncte.

Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Ursu, Dima, Viera, Sato - Ghinga, Petrovikj - Oliveira, Tandia, Fulop- Simonovski
Rezerve: Feher, Obsivac, Kuku, Y.Hamed, Gorrin, Dalmau, Hadnagy
Antrenor: Eugen Neagoe

Gaz Metan: Greab - V. Crețu, M, Constantin, Fytanidis, Bușu - I. Cristea, Rosado - J. Diogo, Olaru, Chamed - Rondon
Rezerve: Pleșca, Sîrghi, Tîrcoveanu, Caiado Dias, Ely, R. Romeo, Pîrvulescu
Antrenor: Cristi Pustai