I-au terminat!

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

"Tunarii" lui Wenger n-au avut nici o şansă. Au fost spulberaţi de "diavolii" din Manchester

A fost meciul 100 al lui Alex Ferguson pe banca lui Man. United în Cupa Angliei. Şi managerul a celebrat cu o mare victorie. 4-0 în faţa rivalei Arsenal.

Cele cinci puncte avans ale "tunarilor" în Premier League n-au contat aseară. "Diavolii", chiar şi fără Cristiano Ronaldo, menajat, şi-au sufocat adversarii, i-au presat pînă cînd au cedat. Şi asta s-a întîmplat de patru ori pe Old Trafford.
Rooney, cap, gol (foto). Centrare Nani, Fletcher nu-l iartă pe Lehmann. Nani, şut cu stîngul. Incredibil. La pauză era 3-0. Iar "tunarii", fără mai mulţi titulari, accidentaţi, l-au pierdut şi pe Eboue, eliminat după pauză. În inferioritate, au mai primit o lovitură: tot Fletcher a punctat. 4-0.

N-a fost primul dezastru pentru Arsenal în acest an. Pe 22 ianuarie, echipa lui Wenger era bătută măr, cu 5-1, de Tottenham. Atunci părăsea Cupa Ligii.