Ruşinos

Articol de Theodor Jumătate  —  Monday 30th of November -0001 12:00

Liverpool, afară din Cupă, eliminată de o echipă din liga a 2-a! Benitez poate fi demis în orice clipă

Liverpool învinsă şi eliminată în "optimile" Cupei Angliei! Şi acasă! Şi de cine? De Barnsley, o echipă mică de tot, locul 14 în liga secundă!

Soarta lui Rafa Benitez, managerul aflat de mult în conflict cu patronii clubului, e în mare proporţie hotărîtă pe Anfield. Campionatul e compromis. A ratat Cupa Ligii! Iar ieri, a ieşit pe uşa din dos a Cupei Angliei. Oricînd, Benitez poate fi trecut pe liber.

"The Reds" au atacat cu toate liniile, Kuyt a deschis scorul şi totul părea să le fie favorabil pe propriul stadion. O singură problemă, care le-a fost fatală în cele din urmă. N-au mai înscris, oricît s-au chinuit.
Mai mult. "Piticii" de la Barnsley au egalat, Foster sărind mai bine decît "cormoranii" şi marcînd, cu capul, pe lîngă Itandje.
Disperat, Benitez l-a aruncat în joc şi pe Gerrard în ultimul sfert de oră, dar n-a reuşit nimic. Bara lui Kewell n-a adus calificarea. Apoi, la o neatenţie, Howard a rămas liber la 16 metri. A şutat tare, cu stîngul. Şi Barnsley era în "sferturi". 1-2.