Stranieri

Reghecampf, înfrângere cu penultima clasată în Emirate » Echipa lui Mamici a câștigat titlul matematic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 21 aprilie 2018

Al Wahda nu mai are nicio șansă la titlu după ce a pierdut, pe teren propriu, de Ajman, a doua cea mai slabă echipă a ligii Emiratelor Arabe Unite.

Echipa lui Laurențiu Reghecampf a cedat meciul cu 2-3. Oaspeții au înscris primul gol după doar 12 minute, însă Al Wahda a intrat în avantaj la pauză.

Tagliabue și Saleem Al Sharjee au înscris pentru gazde. Până la urmă Ajman a câștigat, marcând din nou același Maiga și Adeilson.

Al Ain a câștigat cu 4-0 meciul cu Al Nasr, iar echipa lui Zoran Mamici este campioană în Emiratele Arabe Unite. Al Wahda este la 7 puncte de Al Ain, cu o etapă înainte de final, însă nu poate pierde locul 2.

Reghecampf are două trofee la Al Wahda, câștigând Cupa Ligii Emiratelor și Supercupa Emiratelor.