VIDEO + FOTO Manchester United, victorie uriașă cu Tottenham pe Wembley! Mourinho e în finala FA Cup

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Saturday, 21 April 2018

Manchester United a câștigat meciul din semifinalele FA Cup, disputat pe Wembley, cu Tottenham, scor 2-1, deși londonezii au fost cei care au deschis scorul.

VIDEO AICI!

Dele Alli a punctat după 11 minute. A fost servit excelent la colțul lung de Eriksen și a înscris din cădere.

După doar 13 minute. Manchester United a egalat. Paul Pogba a recuperat o minge în margine, a centrat în mijlocul careului, de unde Alexis Sanchez a marcat cu capul.

Ander Herrera a adus calificarea în finală pentru Manchester United. Lingard primise de la Lukaku, dar a lăsat mingea pentru șutul puternic al ibericului, care s-a oprit în plasa porții.

"Diavolii" merg în ultimul act al competiției, unde vor întâlni învingătoarea dintre Chelsea și Southampton, partidă care are loc duminică.