Stranieri

VIDEO Victorie mare pentru Zenga pe terenul lui Udinese și visul salvării de la retrogradare prinde contur! Echipa lui Toșca se duce în Serie B

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 22 aprilie 2018

După egalul cu Juventus, 1-1, Crotone a produs o nouă surpriză: a câștigat pe terenul celor de la Udinese, scor 2-1, deși gazdele au fost cele care au deschis scorul.

Lasagna a marcat primul în minutul 5, însă peste doar două minute Crotone a egalat, prin Simy. Echipa lui Walter Zenga a înscris golul victoriei în minutul 86, prin Faraoni.

La oaspeți, Adrian Stoian a fost rezervă neutilizată.

Cu această victorie, Crotone adună 31 de puncte și o depășește pe SPAL. Iese din zona retrogradării, fiind pe locul 17, la egalitate cu Chievo.

Chiar dacă a câștigat ieri pe terenul celor de la AC Milan, 1-0, Benevento, formație la care evoluează Alin Toșca, a retrogradat azi matematic.