VIDEO » Revanșa lui Mulțescu! Astra învinge U Craiova, scor 1-0, și spulberă visurile de titlu ale oltenilor

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 23 April 2018

Astra a produs surpriza și a învins pe teren propriu Universitatea Craiova, scor 1-0, în etapa a 6-a din play-off.

Singura realizare a primei reprize a venit în minutul 20, când Florentin Matei a executat foarte bine o lovitură liberă de la 18 metri, dar portarul Popescu a reușit să respingă în corner.

Unicul gol al partidei a venit cu 11 minute înainte de final. Takayuki Seto a fost găsit liber la marginea careului (79) și a trimis cu stângul peste goalkeperul oltenilor. Oltenii au ratat până la final două șanse de egalare, ambele prin Mitriță.

Astra - Craiova 1-0
Am marcat: Takayuki 79

Astra Giurgiu: Iliev - Bejan, Polczak, Erico da Silva, Radunovici - Mrzljak, Takayuki - Balaure, Fl. Matei, Al. Stan - Abang
Rezerve: Lazar - Vera, Butean, Chiriac, Biceanu, L. Buş, Moise
Antrenor: Gheorghe Mulțescu

CS U Craiova: L. Popescu - Screciu, Kelici, Tiago Ferreira - Briceag, Bernardes, Mateiu, Bancu - Bărbuț, Băluță, Burlacu
Rezerve: Calancea - Popov, Dimitrov, Mitriţă, Zlatinski, Gardoş.
Antrenor: Devis Mangia

Arbitru: Cătălin Popa (Pitești) / Asistenți: Ovidiu Artene (Vaslui) și Vasile Marinescu (București) / Rezervă: Iulian Dima (București) / Observator: Alexandru Deaconu (București)