Meci de coșmar pentru Mutu » A fost eliminat la a doua partidă ca antrenor din carieră, iar echipa lui a pierdut cu ultima clasată

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 27 aprilie 2018

Adrian Mutu a bifat în această seară prima înfrângere din cariera de antrenor: FC Voluntari, la al doilea meci cu "Briliantul" pe bancă, a fost învinsă pe teren propriu de Juventus București, 0-1.

Mutu nu a terminat meciul pe teren, fiind trimis în tribună în prelungirile partidei. Proaspătul tehnician a protestat la câteva dintre deciziile arbiturlui Iulian Călin, a șutat nervos într-o minge, iar "centralul" nu a ezitat să-l trimită în tribune, cu doar un minut înainte de finalul meciului.

*FOTO: TV Telekom Sport

Fostul oficial al lui Dinamo și al naționalei s-a aflat la cea de-a doua apariție din cariera de antrenor: etapa trecută debutase cu succes în victoria reușită de Voluntari la Chiajna, scor 1-0.