VIDEO Surpriză mare în play-out! Gaz Metan a învins FC Botoșani, 2-1

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 29 aprilie 2018

Gaz Metan a produs marea supriză a etapei de play-out și a învins-o pe teren propriu pe FC Botoșani, în etapa a 7-a, scor 2-1.

Medieșenii au deschis scorul după o jumătate de oră prin Rondon, care a preluat foarte bine în careu și a șutat din întoarcere, fără să fie deranjat de vreun adversar.

Moldovenii au egalat în minutul 62, prin șutul plasat al lui Axente. Egalitatea n-a durat decât patru minute, pentru că Marius Constantin a executat perfect o lovitură liberă de la 17 metri.

GAZ METAN - FC BOTOȘANI 2-1
Au marcat:
Rondon 30, M. Constantin 66 / Axente 62

Gaz Metan: R. Pleșca - V. Crețu, M. Constantin, S. Fytanidis, S. Bușu - Caiado, I. Cristea - D. Olaru, N. Chamed, Ely Fernandes - Rondon
Rezerve: Greab, R. Romeo, Pârvulescu, Popovici, Sîrghi, Tîrcoveanu, Manole
Antrenor: Cristi Pustai

FC Botoșani: Cobrea - Dumitraș, Burcă, Miron, Acsinte - Oaidă, Tincu - M. Roman, Moruțan, Chitoșcă - Axente
Rezerve: E. Pap, Fulop, Naif, Serediuc, Golubovici, Mușat, Rodriguez
Antrenor: Costel Enache

Arbitru: Adrian Comănescu (Rm. Vâlcea) / Asistenți: Vasile Marinescu (București) și George Neacșu (Câmpulung Muscel) / Rezervă: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) / Observator: Patrițiu Abrudan (Cluj-Napoca)