Stranieri

VIDEO Dezastru pe linie pentru Șumudică! Beșiktaș nu i-a dat nicio șansă lui Kayseri + bilanț horror în ultimele 7 etape

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 07 mai 2018

Kayserispor, echipa antrenată de Marius Șumudică, nu a reușit să producă surpriza în deplasarea de azi de pe terenul lui Beșiktaș. Kayseri a pierdut cu 0-2 și a ajuns la 3 înfrângeri consecutive.

Ambele goluri au venit în prima repriză, Tosici, în minutul 31, și Adriano, în minutul 45, au reușit golurile victoriei lui Beșiktaș. (VIDEO)

Silviu Lung Jr a fost titular la Kayseri, în timp ce Cristian Săpunaru, suspendat, nu a fost în lot.

Kayserispor bifează cea de-a 6-a înfrângere în ultimele 7 etape, echipa lui Șumudică fiind acum pe locul 8, cu 44 de puncte. Beșiktaș e pe 4, cu 65 de puncte.