VIDEO Execuție GENIALĂ a lui Quaresma în fața lui Șumudică » A ridicat stadionul în picioare cu o fază de generic

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 08 mai 2018

Kayserispor, echipa lui Marius Șumudică, a fost învinsă pe terenul celor de la Beșiktaș, 0-2, într-un meci din etapa a 32-a din campionatul Turciei.

Sârbul Dusko Tosici a deschis scorul în minutul 31, cu o lovitură de cap din mijlocul careului. Golul turcilor a venit după o fază incredibilă creată de Ricardo Quaresma. Mijlocașul portughez, 34 de ani, a avut o execuție de generic, centrând perfect din rabona și uimindu-i pe adversarii săi.

Golul de 2-0 a fost marcat în minutul 45 de Adriano, fostul jucător al Barcelonei, din pasa lui Ryan Babel. Kayserispor este pe locul 8, cu 44 de puncte, iar Beșiktaș este pe 4, cu 65 de puncte.