Liga 4

CSA Steaua s-a calificat în ultimul act al Cupei României! La un pas de o superfinală cu Academia Rapid

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 08 mai 2018

CSA Steaua s-a calificat azi în finala Cupei României, faza pe București. Roș-albaștrii au învins-o pe Comprest Gim cu 2-0.

Steliștii nu au avut un meci facil în fața adversarului în fața căruia, în urmă cu două etape, se încurcaseră în campionat, 1-1. Echipa lui Marius Lăcătuș și Ion Ion a deschis scorul abia în minutul 50, prin Bogdan Sitaru. Ulterior, acesta a reușit "dubla", în minutul 64.

Echipa de start a Stelei: Iancu - Pădureț, Sitaru, Jitaru - Răsdan, Olaru, Lolescu, Vîlcea, Predescu - Camara, Mirea

Finala Cupei României pe București va avea loc pe 9 iunie, iar câștigătoarea va putea evolua în sezonul viitor al Cupei României.

În ultimul act, roș-albaștrii se vor duela cu învingătoarea partidei dintre Academia Rapid și Carmen București. Duelul dintre cele două va avea loc miercuri, 9 mai, de la ora 19:30, în Giulești.