NOTE GSP // 3 jucători de la FCSB au strălucit în victoria cu U Craiova » Compartimentul care a dat rateuri

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 15 May 2018

FCSB a învins in-extremis la Craiova, scor 1-0, veteranul Filipe Teixeira, Florin Tănase și Cristi Bălgrădean fiind cei mai buni oameni de pe teren, cu nota 8.

FCSB a tremurat serios pe "Ion Oblemenco". Prima repriză l-a evidențiat pe Cristi Bălgrădean. Portarul adus de urgență de la Chiajna a intervenit de două ori în situații limită, în fața lui Mitriță și a portughezului Ferreira.

Filipe Teixeira a fost eroul bucureștenilor. A trimis mingea în poartă în minutul 84, după ce Florin Tănase l-a ridiculizat pe Kelici.

Cei mai slabi oameni de pe teren au fost Gustavo, Bancu și Kelic, notați cu 4. Și FCSB a avut mâini moarte. Fundașii laterali, Benzar și Morais, au primit nota 5, la fel ca Florinel Coman și Gnohere.

Nicolae Dică a câștigat duelul de pe bancă, primind nota 7, cu două unități mai mare decât cea a lui Devis Mangia. »

CLASAMENT PLAY-OFF

PROGRAM ETAPA 9-A PLAY-OFF

Viitorul - Poli Iași 1-0 Detalii AICI
Astra Giurgiu - CFR Cluj Detalii AICI
U Craiova - FCSB 0-1 Detalii AICI

Ultima etapă: Poli Iași - U Craiova (vineri, 20:45)

Concordia Chiajna - Gaz Metan Mediaș 0-0 Detalii AICI

MM, hoții, polițiștii și cicliștii! Mihai Stoica a făcut spectacol » Motivul inedit pentru care n-a văzut a doua repriză din Astra-CFR