VIDEO Sepsi Sfântu Gheorghe a demolat-o pe ACS Poli, scor 3-0 și a făcut un pas mare pentru salvarea de la retrogradare

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 15 May 2018

Sepsi Sfântu Gheorghe a câștigat fără nicio problemă meciul cu ACS Poli Timișoara, scor 3-0. Asta în ciuda faptului că Benjamin Kuku a fost eliminat în minutul 41, după o ciocnire cu Haruț

Istvan Fulop a deschis scorul după ce a trasnformat o lovitură liberă de la 20 de metri. Straton n-a avut nicio reacție. S-a făcut 2-0 în minutul 80, când același Fulop a marcat.

Peste 3 minute Cânu a văzut cartonașul roșu, iar imediat Tandia a stabilti scorul final, fiind 3-0.

Sepsi Sfântu Gheorghe a ajuns la 29 de puncte și face un pas mare pentru salvarea de la retrogradare. În acest moment este pe locul 3. ACS Poli e pe 7, loc retrogradabil, cu 22 de puncte.

FINAL SEPSI - ACS POLI TIMIȘOARA 3-0 (I. Fulop 45+5, 80, Tandia 84)

Eliminați: Kuku 41 / Cânu 83

Sepsi: Niczuly - Martinez, Viera, Ursu, Sato - I. Fulop, Ghinga - Filipe de Oliveira, Tandia, Yasin Hamed - Kuku
Rezerve: Jovanovski, Dima, Rodriguez, Burlacu, Petrovikj, Ross, Hadnagy

ACS Poli: Straton - Străuț, Cînu, Șeroni, Raț - Vașvari, Al. Munteanu, Haruț, Maxi Oliva - M. Roman, Drăghici
Rezerve: Smaranda, Velcotă, Enescu, Bîrnoi, Ciucur, Zaluschi, Oprea