VIDEO Voluntariul lui Mutu pierde și cu Gaz Metan și va avea un final de sezon infernal » Echipa "Briliantului" a ajuns pe locul 12

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Thursday, 17 May 2018

Gaz Metan Mediaș a învins-o pe FC Voluntari în ultimul meci al etapei a 10-a din play-out, scor 1-0, adâncind criza echipei lui Adrian Mutu, care a ajuns pe locul 12, cel care merge la baraj.

Unicul gol al partidei a venit în minutul 60, când Darius Olaru a înscris cu o lovitură de cap după centrarea excelentă a lui Caiado.

În minutul 81, goalkeeper-ul oaspeților, Dragoș Balauru, a fost eliminat direct pentru un fault în postura de ultim apărător.

Rondon l-a driblat scurt pe Balauru, însă portarul a alergat umăr la umăr cu jucătorul Gazului până în apropierea careului când l-a faultat și a primit cartonașul roșu. În poartă a intrat fundașul Cosmin Achim pentru că Adi Mutu efectuase toate cele trei schimbări.

Gaz Metan urcă până pe locul 5, cu 25 de puncte, în timp ce FC Voluntari a căzut pe locul 6. Echipa lui Mutu are 24 de puncte și va avea un final de sezon infernal.

Gaz Metan - FC Voluntari 1-0A marcat: Olaru'59TEXT / VIDEO

Echipele de start:

Gaz Metan: Pleșca - Popovici, Sîrghi, M. Constantin, Bușu - L. Cristea  - Caiado, Olaru, Chamed, Ely - Rondon