Tenis

Maria Sharapova a recidivat! Strategia controversată adoptată înainte de setul decisiv cu Halep » Ce a făcut Simona

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 19 mai 2018

Înainte de startul setului decisiv al semifinalei turneului de la Roma, Maria Sharapova a luat o pauză de vestiar, la fel cum s-a întâmplat în 2014, în finala de la Roland Garros (Detalii AICI).

Rusoaica de 31 de ani a petrecut mai mult timp decât prevede regulamentul la vestiare, spre iritarea Simonei Halep. După ce a petrecut puțin timp pe scaun și un dialog cu arbitrul, Simona Halep s-a hidratat, apoi a ieșit pe teren și a exersat câteva lovituri pentru a-și menține nivelul ridicat arătat în setul secund.

Masha a câștigat primul set cu 6-4, dar în setul doi, Simona Halep a câștigat categoric, 6-1.

Imediat după startul setului trei, Simona Halep a servit prima și și-a pierdut serviciul.

Vezi aici desfășurarea meciului Simona Halep - Maria Sharapova!