"Comisarul" FCSB-ului și-a găsit echipă! Va evolua într-un campionat tare al Europei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Friday, 08 June 2018

Artur Jorge, 24 de ani, s-a despărțit de FCSB, unde n-a prins decât 4 meciuri în toate competițiile, trei dintre ele fiind în Cupa României. Fotbalistul s-a întors la Braga, formația care îl împrumutase.

Revenirea a fost scurtă. Fostul fundaș al roș-albaștrilor a fost din nou împrumutat, de această dată în campionatul intern, la Vitoria Setubal, formație care a fost pe locul 14 în Portugalia în ultimul sezon.

Artur Jorge s-a făcut remarcat în mod negativ la FCSB, după ce la primul meci a înscris în proprie poartă la mai puțin de 20 de secunde de la startul partidei.

Site-ul futboldelujo.com anunță că fundașul mai are un an de contract cu Braga și va pleca în vară din postura de jucător liber de contract.