Liga 4

Rapid câștigă cu Singureni, 7-0, și e ca și promovată în Liga a 3-a

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 16 iunie 2018

Rapid e ca și promovată în Liga a 3-a după victoria din prima manșă contra celor de la AS Singureni, scor 7-0, un meci disputat pe stadionul Astrei din Giurgiu.

Giuleștenii n-au avut nicio emoție și au deschis scorul încă din minutul 11 prin Goge, care a reușit dubla în minutul 57. Daniel Niculae și Vlada au marcat și ei câte un gol. Burlacu a fost omul meciului, cu un hattrick.

În partida de azi a avut loc și un moment istoric. În minutul 69 pe teren a fost introdus primarul comunei Singureni, Marian Pătuleanu, care și-a trecut pe spatele tricoului numele Maryo Primaru'. Mai multe detalii AICI!

Returul barajului va avea loc pe 23 iunie, pe stadionul Giulești din Capitală.

SINGURENI - RAPID 0-7
Au marcat: Goge 11, 57, Niculae 13, Vlada 54, Burlacu 63, 68, 84

Desfășurarea liveTEXT

FINAL DE MECI!
min. 84: GOOL RAPID!
Burlacu reia din interiorul careului de 6 metri și reușește hattrick-ul.
min. 83:
Ciuculescu reține mingea lui Maryo Primaru'.
min. 69:
Schimbare la Singureni! Primarul comunei, Marian Pătuleanu, care și-a trecut pe spatele tricoului numele Maryo Primaru', intră în locul lui Ștefan Lincu.
min. 68: GOOL RAPID!
Burlacu reușește dubla.
min. 63: GOOL RAPID!
Burlacu reia singur de la 11 metri.
min. 57: GOOL RAPID!
Goge face dubla cu un șut superb de la 20 de metri.
min. 54: GOOL RAPID!
Vlada trimite un șut puternic de la 25 de metri pe sub brațele portarului advers.
min. 51:
Lădaru execută o lovitură de colț, Daniel Niculae încearcă să reia cu capul, dar mingea ajunge la Dovleac, care trimite mult peste poartă.
min. 46:
A început repriza secundă!

PAUZĂ!
min. 45:
Goge scapă singur pe partea stângă, dar portarul Marius Popa respinge cu piciorul.
min. 25:
Giuleștenii continuă ofensiva, însă portarul advers a reușit două parade superbe.
min. 13: GOOL RAPID!
Daniel Niculae îl vede pe portar ieșit la 12 metri de propria poartă și trimite un lob peste el de la 16 metri.
min. 11: GOOL RAPID!
Goge șutează și portarul advers rămâne fără reacție.