CM 2018

FOTO + VIDEO Un fost jucător din Liga 1 a fost eroul primei reprize din meciul Anglia - Tunisia » Vă mai aduceți aminte de el?

+2 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Monday, 18 June 2018

Tunisia a început slab meciul cu Anglia, a primit gol încă din minutul 11, dar a reușit să restabilească egalitatea până la pauză.

Unul dintre cei mai buni jucători ai tunsienilor a fost fundașul central de 29 de ani Syam Ben Youssef, fost la Astra Giurgiu. Acesta a avut o intervenție salvatoare la scorul de 1-1 și a fost cel mai inspirat om din defensiva Tunisiei.

Ben Youssef a evoluat pentru Astra Giurgiu între 2012 și 2015, iar acum joacă în Turcia, la Kasimpașa. Acesta a câștigat o Cupă și o Supercupă cu Astra și a temrinat pe locul 2 în Liga 1 în sezonul 2013-2014.

Nu la fel de mult noroc a avut însă portarul titular al Tunisiei, Mouez Hassen, care a ieșit în lacrimi de pe teren după ce s-a accidentat la parada de dinaintea golului marcat de Anglia. (detalii, aici).

AICI ai totul despre duelul dintre Anglia și Tunisia!