CM 2018

VIDEO+FOTO Toate reflectoarele pe Neymar! "Braziliana" fotbalistului și momentul impresionant de la final

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  vineri, 22 iunie 2018

Neymar (26 de ani) a avut serios de furcă împotriva naționalei celor din Costa Rica, pe care Brazilia abia a învins-o cu 2-0 în grupele de la Campionatul Mondial.

1. Brazilienii au deschis scorul abia în primul minut al prelungirilor prin Coutinho, apoi Neymar a putut juca mai relaxat, oferind driblingul Mondialului. Neymar a trecut de un adversar printr-o "braziliană" executată perfect, a centrat, dar faza s-a terminat printr-o ratare a brazilienilor. Vezi AICI VIDEO cu momentul!

2. Cel care a stabilit scorul final a fost totuși Neymar, care a marcat în minutul 90+7. Imediat după acea fază, arbitrul Kuipers a fluierat finalul partidei, iar brazilianul lui PSG a izbucnit în plâns la mijlocul terenului și nu s-a putut opri aproape un minut.

Brazilia - Costa Rica 2-0Au marcat: Coutinho '90+1, Neymar '90+7