CM 2018

FOTO El e cel mai ghinionist parior! Bilet NEBUN, pierdut pentru doar câțiva centimetri » I-ar fi adus o mică avere

+2 Foto
Toni Kroos și execuția care a adus Germaniei cele 3 puncte în meciul contra Suediei

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Sunday, 24 June 2018

Toni Kroos (28 de ani) a păstrat șansele calificării Germaniei în optimi cu golul marcat în minutul 95 al meciului cu Suedia și a fost la doar câțiva centimetri să îi aducă unui englez o mică avere.

Un parior din Marea Britanie a fost în extaz pentru câteva clipe în prelungirile meciului dintre Germania și Suedia. Lovitura liberă care a decis destinația celor 3 puncte îi putea aduce 5.250 de lire sterline. Singurul lucru de care mai avea nevoie era un gol marcat de Kroos din afara careului de 16 metri.

Reluările au demonstrat că mingea oprită de Reus intrase câțiva centimetri în interior:

Cota pentru acest pronostic era 14. Celelalte două evenimente au fost: Lukaku marchează minim două goluri împotriva Tunisiei (cotă 6) și Mexic învinge Coreea de Sud cu scorul de 2-1 (cotă 9).