CM 2018

Edinson Cavani, în lacrimi la finalul victoriei cu Portugalia: "Îmi imaginez ce este pe străzi, în Uruguay" + Ce spune despre accidentarea din repriza secundă

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 30 iunie 2018

Edinson Cavani (31 de ani) a marcat ambele goluri în victoria Uruguayului contra Portugaliei, scor 2-1, iar în timpul declarațiilor de la final nu și-a putut opri lacrimile.

• Sfertul de finală Uruguay - Franța se va juca vineri, 6 iulie, ora 17:00

Cavani a părăsit terenul în minutul 74, resimțind dureri în zona gambei, și speră să își revină complet până pe 6 iulie, când Uruguay dă piept cu Franța în sferturile de finală.

"Sunt fericit, foarte mulțumit de ceea ce am obținut. Este extrem de emoționant. Nu pot exprima în cuvinte ce s-a întâmplat astăzi. Oamenii din tribune sunt minunați. Mă bucură enorm să văd toți suporterii noștri fericiți. Îmi imaginez și ce e pe străzi acasă, în Uruguay!

Am simțit o înțepătură la mușchi. Sper să nu fie nimic grav și să fiu apt pentru sfertul de finală cu Franța", a declarat Cavani la finalul partidei.

"Aveam crampe la ambele picioare pe finalul meciului, dar n-am vrut să mă opresc. Nu puteam să ratăm calificarea"
Lucas Torreira, mijlocaș Uruguay

Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!