CM 2018

FOTO Imagine FABULOASĂ din vestiarul Japoniei după înfrângerea dramatică cu Belgia: mesaj pentru ruși

Articol de Gazeta Sporturilor  —  marţi, 03 iulie 2018

Japonia a pierdut meciul cu Belgia dramatic, scor 2-3 și a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Mondiale.

Triști, dezamăgiți și amărâți după ce au pierdut deși cu 20 de minute înainte de final avea 2-0, fotbaliștii niponi au demonstrat însă cât sunt de civilizați.

O imagine din vestiarul niponilor a apărut pe internet. Și arată de parcă acum ar fi fost construit și așteaptă să fie inaugurat! Japonezii au șters orice urmă că ar fi fost acolo.

E perfect curat, ba chiar au lăsat și un bilet de mulțumire pentru cum au fost tratați la acest Campionat Mondial. Și suporterii japonezi au procedat la fel după meciuri. Au stat și au adunat toată mizeria din tribune, acolo unde era sectorul rezervat pentru ei.

"Asa arata vestiarul Japoniei dupa infrangerea cu Belgia. Au lasat si un bilet pe care scria "Multumim"! Baejnebun ? Nu tu un termopan spart, ceva sticle aruncate, niste scuipati pe pereti...astia chiar ca nu stiu sa piarda", a scris jurnalistul Silviu Tudor Samuilă pe Facebook.