CM 2018

VIDEO + FOTO Controversă după golul Croației: VAR-ul n-a intervenit la faza care a pornit dezbaterea pe internet

Articol de Gazeta Sporturilor  —  miercuri, 11 iulie 2018

Croația s-a calificat în finala Campionatului Mondial după ce a învins-o pe Anglia cu 2-1 după prelungiri. Naționala lui Zlatko Dalici a egalat Anglia în minutul 68, când Perisici a reluat cu talpa din centrul careului, exact de lângă Kyle Walker, fundașul lui Manchester City.

VEZI AICI VIDEO!

Imediat au început controversele legate de acest gol, nu puțini fiind cei care susțin că ar fi trebuit ca golul să fie anulat pentru joc periculos.

Walker era în plonjon, iar Perisici avea crampoanele la nivelul capului fotbalistului englez.

Turcul Cuneyt Cakir n-a avut nicio intenție de a fluiera ceva și nu s-a folosit nici VAR-ul.

Intră pe Mondial2018.GSP.ro - meciuri LIVE, program complet, infografii și statistici real-time - totul AICI!