Tenis

WIMBLEDON. Darren Cahill a răbufnit în timpul duelului Nadal - Djokovic: "Rafa este o glumă! Dumnezeule!"

Articol de Gazeta Sporturilor  —  sâmbătă, 14 iulie 2018

Darren Cahill a urmărit cu atenție înfruntarea dintre Rafael Nadal (32 de ani, 1 ATP) și Novak Djokovic (31 de ani, 21 ATP), încheiată cu victoria sârbului, scor 6-4, 3-6, 7-6, 3-6, 10-8.

Antrenorul Simonei Halep a comentat semifinala maraton dintre Kevin Anderson și John Isner, încheiată în 6 ore și 36 de minute, scor 7-6, 6-7, 6-7, 6-4, 26-24, apoi s-a relaxat cu o nouă înfruntare de gală: "Hai Rafa! Pregătește-te pentru o nouă bătălie. Sunt acasă, cu o bere în mână, și aștept ca și voi să înceapă".

Schimburile fantastice dintre cei doi campioni l-au entuziasmat pe Cahill, care l-a lăudat pe spaniol: "Cât de bună a fost lovitura asta! Rafa este o glumă! Una foarte bună. Dumnezeule!".

Sfârșitul zilei l-a găsit pe Nole în avantaj, 2-1 la setur, și pe Darren înclinându-se în fața unei zile unice de tenis: "Extraordinar din partea lui Nole. 10 ore de tenis fără pauză și nu vreau să se oprească aici!".

Vezi și: GALERIE FOTO Ducesele Meghan și Kate, apariții spectaculoase la Wimbledon » Au atras toate privirile în lojă