Liga Campionilor

VIDEO Cu un picior în turul 3! Supervictorie pentru Răzvan Lucescu în fața lui Basel + toate rezultatele de marți

Articol de Gazeta Sporturilor  —  Tuesday, 24 July 2018

PAOK Salonic a câștigat meciul tur cu Basel din turul 2 preliminar al UEFA Champions League, scor 2-1. Echipa lui Răzvan Lucescu a făcut un meci foarte bun, dar a primit gol la singurul șut pe spațiul porții reușit de elvețieni.

VEZI AICI VIDEO!

Canas a deschis scorul pentur PAOK în minutul 32, când a trimis o torpilă în vinclul porții de la aproape 30 de metri. În minutul 80 s-a făcut 2-0. Atunci Prijovici a reluat din voleu, cu pământul, la colțul scurt.

Peste doar două minute Ajeti a înscris pentru Basel. A primit o centrare în fața porții, a reluat cu capul, mingea a lovit pământul și a intrat în plasă. Aceasta a fost practic singura ocazie importantă a vicecampioanei Elveției.

Pierzătoarea din această dublă va întâlni învingătoarea dintre Viitorul și Vitesse în turul 3 din Europa League.