Stranieri

VIDEO&FOTO Budescu și Găman au făcut SHOW astăzi » Marius Șumudică e în extaz: "A fost un real spectacol!"

Articol de Eduard Apostol  —  Saturday, 28 July 2018

Al Shabab, formația pregătită de Marius Șumudică, a trecut de turcii de la Rizespor, scor 3-0, într-un amical disputat în Slovenia.

Constantin Budescu a marcat primul gol după transfer. A executat excelent o lovitură liberă chiar înaintea pauzei, în minutul 42. Formația lui Șumudică a tranșat partida în primele minute de la reluare. Hattan Babhir a dublat diferența în minutul 48, iar Valerică Găman a închis tabela cu o lovitură de cap în minutul 50.

Marius Șumudică și-a lăudat elevii la finalul partidei: "A fost un real spectacol. E o plăcere și o onoare să antrenezi astfel de jucători!".

Vezi și: VIDEO Supergolul lui Anton, primul din noul campionat al Rusiei! Echipa sa câștigă surprinzător pe terenul formației lui Bicfalvi