FCSB - DINAMO // FOTO Lui MM nu i-a venit să creadă! Reacție SAVUROASĂ la gafa uriașă a lui Penedo

+10 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 29 iulie 2018

FCSB și Dinamo se înfruntă acum în primul derby al sezonului. Golul de 2-1 a venit după o eroare imensă a lui Jaime Penedo.

FCSB a beneficiat de o lovitură de colț în minutul 55 al derby-ului. Florinel Coman, intrat după pauză în locul lui Filipe Teixeira, a executat la colțul scurt, mingea atingând pământul în fața portarului.

Jaime Penedo, impecabil până în acel moment, a fost încurcat de meleul creat în preajma liniei porții și a scăpat mingea. Intervenția lui a fost una ciudată, respingând în bară, de unde mingea a depășit linia.

Reacția lui Mihai Stoica a fost surprinsă de camerele TV și spune totul despre gravitatea erorii lui Penedo:

Vezi și: Ce nu s-a văzut la TV » Derapaj rasist al galeriei lui Dinamo: ce a pățit Gnohere imediat după gol