FOTO FC Voluntari și Gaz Metan și-au împărțit punctele, scor 1-1 » Medieșenii sunt neînvinși în primele două etape

+20 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 30 iulie 2018

FC Voluntari și Gaz Metan au remizat într-un meci din etapa a 2-a din Liga 1, scor 1-1.

Ilfovenii au început foarte bine meciul și au deschis scorul încă din minutul 3 prin Belahmeur, care a reluat din șase metri centrarea de pe dreapta a lui Laidouni.

Salvarea medieșenilor a venit de la Carlos Fortes, în minutul 18, care a trimis cu capul din 3 metri, după o ieșire eronată a portarului.

Mihai Teja, antrenorullui Gaz Metan, a fost suspendat pentru această partidă și a urmărit meciul din imediatata vecinătate a băncilor de rezervă. Alături de el s-a aflat și Cristi Pustai, actualul director tehnic al echipei. Teja a profitat de distanța mică dintre teren și locul în care s-a așezat și le-a dat indicații jucătorilor săi.

Voluntari - Gaz Metan 1-1Au marcat: Belahmeur '3 / Fortes '18

FC Voluntari: Drăghia - Ricardinho, Artabe, Wallace, Vlad - Laidouni, Sesar - Căpățână, Belahmeur, Ciucur - Tudorie
Rezerve: Petrariu, C. Achim, Bucurică, Leasă, G. Malfeury, Răuță, B. Szijj
Antrenor: Daniel Oprița

Gaz Metan: Pleșca - Crețu, Diallo, M. Constantin, Bușu - Chamed, I. Cristea, Fofana - D. Olaru, C. Fortes, R. Romeo
Rezerve: Buziuc, D. Pop, David Caiado, Trif, P. Costea, A. Cristea, Fernandes
Antrenor: Mihai Teja

Arbitru: Horia Mladinovici (București) / Asistenți: Bogdan Gheorghe (București) și Gabriel Bârjac (Zalău) / Rezervă: Cătălin Busi (Rm. Vâlcea) / Observator: Adrian Vidan (București)