Cornel Dinu îi distruge pe jucătorii lui Hagi: "El e model doar pentru frizerie" + Ce spune despre Ianis Hagi

Articol de Gazeta Sporturilor  —  luni, 13 august 2018

Cornel Dinu i-a criticat dur pe jucătorii Viitorului, după înfrângerea suferită în etapa a 4-a pe terenul lui Dinamo, scor 0-1. Gică Hagi n-a fost la meci, fiind suspendat, în locul său pe bancă a fost Cătălin Anghel.

"Se spune că atunci când stăpânul nu e acasă joacă șoarecii pe masă. Hagi a început azi cu niște șoricei. Nu înțeleg de ce a abordat acest joc cu 3 mijlocași defensivi. Srgian Luchin la primul gol a fost greoi, el e doar un model pentru frizerie, dar n-are calități de stoper. Artean prima minge pe care a dat-o spre careul advers a fost în minutul 91, în rest toate în lateral.

Nu poți juca așa. Ianis traversează o perioadă foarte slabă, iar Drăguș a fost izolat în bandă. Nu poți să emiți pretenții în fața unei echipe ca a lui Dinamo care a fost realistă. Nici schimbările Viitorului din a doua repriză n-au adus un plus. Mățan e mai mult o tabacheră, când face o anumită fentă în fața unui adversar rămâne pe loc", a declarat Dinu la TV Telekom Sport.

CLASAMENT LIGA 1

Vezi și:  Momente NEBUNE în Ștefan cel Mare! Fotbalul a fost umbrit de scandările fanilor și de bucuria lui Mahlangu :)