FCSB - SEPSI 2-0 // GALERIE FOTO Nu mai e Mbappe! » Florinel Coman a celebrat supergolul din lovitură liberă în stilul unui alt mare jucător

+6 Foto

Articol de Gazeta Sporturilor  —  duminică, 19 august 2018

FCSB a învins-o pe Sepsi, 2-0, într-un meci din etapa a 5-a a Ligii 1. Gnohere și Florinel Coman au marcat în ultimele 10 minute, iar roș-albaștrii obțin victoria de care aveau nevoie înaintea meciului de joi cu Rapid Viena din play-off-ul Europa League.

După golul lui Gnohere din minutul 80, FCSB a mai înscris o dată până la final. Moruțan a scos o lovitură liberă de la 20 de metri, iar Florinel Coman a executat superb, stabilind scorul final al partidei.

După gol, Florinel Coman a intrat în trendul fotbaliștilor care adoptă stilul de celebrare făcut celebru de englezul Dele Alli, atacantul celor de la Tottenham.

Vezi AICI cronica partidei FCSB - Sepsi 2-0