Europa League

VIDEO Eliminarea nu e singura umilință pentru CFR Cluj! Ce au făcut fanii clujeni după golul doi al luxemburghezilor

Articol de Răzvan Luţac, Raymond Füstös  —  joi, 30 august 2018

CFR Cluj este eliminată rușinos în play-off-ul Europa League. După ce a pierdut 0-2, în tur, contra luxemburghezilor de la Dudelange, clujenii au primit trei goluri pe teren propriu.

Fanii clujeni, prezenți într-un număr impresionat pe arena Dr. Constantin Rădulescu, au avut parte de o seară neagră. Dacă în prima repriză desfășurarea ostilităților dădea speranțe, repriza secundă a năruit totul

Danel Sinani, 21 de ani, a deschis scorul în minutul 51, cu un șut spectaculos din afara careului. O bună parte a fanilor s-a ridicat de pe scaune, îndreptându-se spre ieșire.

Cei care au mai rezistat încă 3 minute au prins și golul doi, marcat de același Sinani. Reacția lor a fost o palmă pentru jocul prestat de campioana României: s-au ridicat în picioare și au aplaudat reușita luxemburghezilor de la Dudelange. Mai mult, fiecare pasă reușită a oaspeților a fost primită cu "ole-uri".